O czym pamiętać w czasie jesienno-zimowych spacerów z dzieckiem?

Śpiworek do wózka Petit Royal Blue-3

Spacery z dzieckiem to dla wielu rodziców to codzienny, bardzo przyjemny rytuał. Ale o ile niezwykle chętnie wychodzą oni pospacerować ze swoimi pociechami w ciepłe i słoneczne dni, to już kiedy naciągają pierwsze chłody spacery stają się coraz rzadsze. A przecież wcale tak nie musi być, gdyż jesienne i zimowe spacery mogą dać wiele radości i nauczyć mnóstwa interesujących rzeczy. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, by spacer był przyjemny, ciekawy i zarazem bezpieczny dla zdrowia każdego malucha.

Jeżeli chodzi o jesienne spacery, to w okresie zwanym polską złotą jesienią, kiedy jest piękna pogoda i liście cudownie złocą się lub pokrywają czerwienią, wystarczy dziecko cieplej ubrać – grubszy sweterek i kurteczkę, która będzie chroniła przed wiatrem i ewentualnie deszczem. Kiedy wybieramy się z dzieckiem do lasu na spacer lub na grzyby pamiętać trzeba też o kaloszkach (przydadzą się one również w trakcie niepogody) oraz środkach odstraszających owady, w szczególności kleszcze.

Śpiworek do wózka Petit Royal Blue-1

Jesień to czas zbierania kasztanów, żołędzi i liści, z których później razem z dzieckiem można wyczarować wspaniałe ludziki lub obrazki. Kasztany mogą posłużyć również jako swego rodzaju klocki – można z nich układać płaskie konstrukcje. W ten sposób uczyć dziecko kształtów a nawet literek czy cyferek. W czasie jesiennych spacerów można też opowiadać dziecku o przyrodzie i o tym jak świat się zmienia szykując się do nadchodzącej zimy.

Na chłodniejsze dni oraz zimowe mrozy trzeba dziecko już ubierać znacznie cieplej, ale bardzo ważne jest to, aby go nie przegrzewać. To właśnie przegrzewanie jest znacznie częściej przyczyną przeziębień, aniżeli lekkie wychłodzenie organizmu dziecka. Ubierając dziecko na zimowy spacer należy kierować się następującą zasadą: jeżeli dziecko jeździ jeszcze w wózku  – to musi mieć o jedną warstwę ubrania więcej niż osoba dorosła, zaś dziecko, które już chodzi i jest bardzo aktywne na spacer należy ubrać w taką samą ilość warstw jak siebie, a nawet o jedną mniej. Bardzo ważne jest też ubieranie na tak zwaną cebulkę, gdyż jeśli dziecko faktycznie przegrzeje się będzie można zdjąć jedynie np. wierzchni sweterek spod kurtki.

Śpiworek do wózka Petit Royal Blue-2

Dla dzieci, które jeżdżą w wózkach, ale już zaczynają chodzić, czyli są częściowo aktywne na spacerach warto zakupić odpowiedni śpiworek, który będzie je chronił przed zimnem i wilgocią, ale jednocześnie nie spowoduje przegrzania malucha. Przykładem takiego śpiworka jest śpiworek do wózka Elodie Details Petit Royal Blue, dostępny w sklepie www.babymama.pl. Śpiworek ten wykonany jest miękkiej i miłej w dotyku tkaniny Pearl Velvet, z podszewką CasySack oraz posiada ciepły kaptur, dzięki czemu dziecko jest zabezpieczone nawet przed wiatrem. Wybierając śpiworek dla dziecka warto też zwrócić uwagę na to, by dziecko miało w nim swobodę ruchów.

Zimowe spacery to wspaniała zabawa na śniegu – robienie bałwanów, rzucanie się śnieżkami i robienie śnieżnych aniołów. W czasie mroźnych zim wspaniałą zabawą są także kuligi.

Śpiworek do wózka Elodie Details Petit Royal Blue, cena 437 PLN

You may also like...

2 Responses

  1. Olga R. pisze:

    Śpiworek jest świetny! Pięknie napisane! :)

  2. AnnaE pisze:

    My mamy taki zimowy, niemowlęcy śpiwór, wewnątrz ocieplany przyjemnym w dotyku polarem. Jest praktycznym rozwiązaniem na chłodne dni, a dzięki błyskawicznemu zamkowi, na który jest zapinany, ubranie maluszka zajmuje kilka sekund. Ja zakupiłam w e-sklepie https://kiddostate.pl/spiworki/149-spiwor-niemowlecy-.html Polecam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *